allegro.pl – koniec sporów prawnych?!

każdy zna serwis allegro.pl. nie wszyscy zapewne wiedzą, że serwis ten był (czas przeszły jest słuszny od 2 dni) centrum bardzo gorącego sporu prawnego między qxl ricardo (brytyjska firma, właściciel sporej ilości serwisów aukcyjnych w europie) i qxl poland – firmy właściciela allegro.pl.

istotne jest to, że w/g qxl ricardo firma qxl poland weszła w posiadanie pakietu kontrolnego allegro.pl nielegalnie.

walka w sądach trwała jakiś czas – dziwić się w sumie nie ma czego, bo allegro “trochę" jest warte, więc i walczyć jest o co.

dziennik internautów doniósł wczoraj iż:

“Jak poinformowano w komunikacie prasowym, na podstawie porozumienia pełnię praw właścicielskich, w tym także do powiązanych firm (…) zapewniła sobie brytyjska firma QXL ricardo plc."

jako osoba żywotnie zainteresowana działaniem allegro.pl (moja pani handluje tam dywanami), muszę przyznać iż od pewnego czasu zaobserwowałem bardzo dramatyczny spadek jakości świadczonych usług – wieczorami serwis (jeśli chodzi o wystawianie) działał bardzo powoli, wielu rzeczy się nie dawało sensownie zrobić (timeout). a łącze mam teoretycznie fajne – 1mbit od chello, *bez* żadnych p2p czy innych zużywających pasmo programów.

mam nadzieję, że te problemy były związane z rosnącą popularnością serwisu, i brakiem chęci obecnych (wtedy) właścicieli do inwestowania w sprzęt gdy wynik batalii sądowej był niepewny. teraz gdy kwestie prawne się skończyły, może nowy właściciel wyłoży trochę kasy by dokupić “kilka" serwerów i by wreszcie dało się wieczorem wystawiać aukcje 🙂