miejski samochód

massachusetts institute of technology – jedna z najbardziej znanych uczelni technicznych na świecie. i do tego miejsce które co chwilę ma nowe fajne projekty badawcze.

tym razem badacze z mit wymyślili nowy samochód. miejski. na czym polega jego “nowość"? na modelu używania, ilości zajmowanego miejsca itd.

ponowie opracowali samochód 2 osobowy który można “składować" jak wózki w supermarkecie. działa na silnik elektryczny i ma interesujący model działania/używania. mianowicie nie miałby to być samochód do kupienia. idea jest taka, że miasto kupuje ich dużo, rozmieszcza w potrzebnych miejscach. a użytkownicy? podchodzą do dowolnego samochodu, wsiadają i jadą. płacą kartą przy użyciu. minus – muszą odstawić na miejsce. niekoniecznie to z którego wzięli – wystarczy dowolny “parking" tych samochodzików.

nie jest to na pewno samochód na długie podróże. ale na proste “podjechanie do klienta" czy “skoczenie do sklepu" – może się okazać wystarczający. pomysł ciekawy.

na stronie boston globe można znaleźć artykuł, ale co ciekawsze – flashową prezentację tego jak to ma działać.

3 thoughts on “miejski samochód”

  1. U mnie na wsi we Frankfurcie zrobili juz tak z rowerami. Placi sie sms-em.

  2. Może trochę malkontent ze mnie wychodzi, ale już coś takiego widziałem. Mówię o “składaniu” się samochodu w taki właśnie sposób. Zupełnie inna kwestia – jak wygląda takie coś po spotkaniu z BMW X5, albo czymś podobnej wielkości. Pewnie przyjmie się – jak Smarty 😉

Comments are closed.