mamy pierwszego wirtualnego operatora gsm!

dosyć niespodziewanie (przynajmniej dla mnie) mbank stał się pierwszym wirtualnym operatorem komórkowym w polsce.
jak na razie ich oferta nie jest zbyt fajna, ale uważam, że gdy pojawi sie konkurencja (p4, polsat, dialog) oferta sie poprawi.
czemu uznałem to za ważne? otóż uważam, że wirtualni operatorzy są bardzo istotni. w takich np. stanach jest ich całkiem sporo. każdy z nich jest nakierowany na innego użytkownika i ma inne oferty, bonusy, ceny, usługi.
jak na razie – nasi operatorzy muszą mieć ofertę dla wszystkich – choćby dlatego, że mają infrastrukturę i musi sie ona zwracać. operator wirtualny infrastruktury nie ma – korzysta z istniejących sieci kupując "minuty" w olbrzymim hurcie. dzięki temu nie ma kosztów na utrzymanie sprzętu i zarabia na marży – odsprzedając minuty klientowi.
i każdy z takich "wirtuali" stara się jak może by przyciągać klientów, lojalnych klientów. i powstają sieci sprofilowane – pod graczy, nastolatków, biznesmenów itd.
pozostaje się cieszyć i czekać na ofertę wirtuala który nie będzie oferował darmowych sms'ów czy mms'ów czy gier – tylko skupi się na niszy ludzi którzy wykorzystują telefony do rozmów głosowych

2 thoughts on “mamy pierwszego wirtualnego operatora gsm!”

  1. A u którego operatora masz darmowe gry?

    Operatorami poniekąd wirtualnymi są Sami Swoi i Heyah.

  2. gwoli scislosci – p4 ma/rozbudowuje wlasne nadajniki w warszawie i trojmiescie – wiec nie jest operatorem wirtualnym sensu-stricte.

Comments are closed.