cieszmy się.

nasi wspaniali rządzący opanowali widać wszystkie inne problemy. i teraz zajmują się (jak widać najważniejszym): fotografowaniem obiektów strategicznych.

mon (ministerstwo obrony narodowej. obrony? może ośmieszania) chce przywrócić znane z prlu tabliczki o zakazie fotografowania.

po co? noooo .. aby jak terrorysta będzie chciał rakietą strzelić np. w okęcie, to nie będzie mógł sobie wcześniej fotki strzelić i nie będzie wiedział w które okno dokładnie trafić.

co prawda misie mózgowcy z monu zapomnieli o całkowicie publicznie dostępnych zdjęciach satelitarnych i lotniczych (google earth i maps, odpowiednie serwisu microsoftu i yahoo). nic to. może i sobie namierzy satelitarnie, ale zdjęcia nie będzie mógł mieć.

jakie to dokładnie strategiczne obiekty będą chronione? w/g życia warszawy:

“…Zakaz ma dotyczyć lotnisk, portów, stacji i węzłów kolejowych, ważniejszych mostów i wiaduktów, zapór wodnych, elektrowni i urządzeń elektroenergetycznych, kopalń, składów paliw, żywności i artykułów sanitarnych oraz magazynów, których zawartość stwarza zagrożenie wybuchowe lub pożarowe. Obejmie również urzędy administracji państwowej, komendy policji, straży pożarnej czy straży granicznej, sądy, prokuratury, areszty i więzienia, a także placówki NBP i BGK oraz Mennicy Państwowej."

najbardziej mi się podoba punkt o magazynach których zawartość stwarza zagrożenie pożarowe.

rodzina i znajomi handlują dywanami. mają magazyn. nie znam się na tym za bardzo ale zgaduję, że dywan nieźle się pali. czyli ich magazyn będzie teraz chroniony. i jakbym chciał zrobić mu zdjęcie to będzie mi groziła “wysoka grzywna".

o co dopiero pomyśleć o hurtowniach książek. fajerwerków. uff.

no nic. pozostaje się cieszyć, że wszystkie inne problemy zostały już zażegnane. nie ma biedy, rolinicy są szczęśliwi, korupcja wyeliminowana, drogi zrobione i ogólnie cud miód i orzeszki. i tylko ja mam problemy ze wzrokiem bo tego nie widzę.

4 thoughts on “cieszmy się.”

  1. Z tego co pisali później to w zasadzie misie z MONu chciały obiekty wojskowe a wyszło im jak zwykle (znaczy – napisali “obiekty strategiczne” tylko nie wiedzieli jak je definiuje inna ustawa :> ).

  2. super. czyli mamy nie tylko niekompetentnych polityków ale i wojskowych. pięknie. po prostu pieknie 🙂

  3. Zakaz fotografowania obiektów strategicznych jest znany na całym świecie. Nie chodzi tylko o fotografowanie okien, ale także, a nawet bardziej pracowników. Na przykład ktoś robi zdjęcie pod ambasadą, i namierza że pani A podlewa kwiatki w pokóju w którym przechowywane są akta sprawy X.

  4. Znany pewnie jest. Choć sens ma taki sobie, bo robienie tego z ukrycia nie było szczególnym problemem kiedyś, więc jeszcze bardziej nie jest dzisiaj.
    I zakaz fotografowania jednostki wojskowej czy nawet ministerstwa nie byłby szczególnie dziwny. Tylko, że znowu chcieli jedno a wyszło drugie. Ale to normalne. Dzisiaj przeczytałem, że kasy fiskalne chcieli dla sprzedaży wysyłkowej a wyszło, że aby wręczyć pracownikom na gwiazdkę kolendy – też potrzebna :>

    Inna sprawa, że też kiedyś czytałem, że na zachodzi takie zakazy często się pojawiają i związane są z… chęcią czerpania… zysków związanych z prawami autorkimi do architektury.

Comments are closed.