March 20th, 2008 by depesz | Tags: , , , | 8 comments »
Did it help? If yes - maybe you can help me?

znajomy powiedział mi dziś o jakiejś wtopie mailowej az.pl. z tej okazji wszedłem na ich stronę. i oczom mym ukazała się strona:

az.jpg

co w tym ciekawego? no cóż. od dosyć dawna jestem użytkownikiem serwisu godaddy.com. a ich serwis wygląda tak:

godaddy.jpg

czy dostrzegacie “subtelne" podobieństwo?

podobno stronę az.pl projektowało “mondo“.

godaddy nie podje kto im stronę projektował, ale jakoś wątpię by jeden z najwiekszych rejestratorów domen korzystał w tym przypadku z usług kogoś “na zewnątrz".

czy mamy tu do czynienia z przejęciem polskiej firmy przez godaddy (az.pl jest spółką jawną, więc jest to podobno niemożliwe), czy może designer mondo zerżnął layout godaddy licząc na to, że nikt się nie dopatrzy?

 1. 8 comments

 2. Mar 20, 2008

  No bez przesady, gdzie ty tam widzisz podobieństwo? Równie dobrze stronę az.pl możesz porównać do onetu – bo też jest paskudna 🙂

 3. Mar 20, 2008

  Ja też nie widzę podobieństwa

 4. # michal
  Mar 20, 2008

  Nie lubię az.pl chcieli odemnie wyłudzić pieniądze kiedy poprosiłem o kody auth-info do domeny, jednak mimo wszystko pisanie, że ich strona jest plagiatem Go-daddy jest śmieszne:) Jedynie układ strony jest podobny, równie dobrze możesz powiedzieć, że strona która ma menu z lewej strony a treść z prawej jest plagiatem innej strony o takim układzie.

 5. Mar 20, 2008

  macie oczywiście pełne prawo by tak mówić, jednak w/g mnie układ głównych elementów nawigacyjnych jest zbyt podobny.

 6. # Koziołek
  Mar 20, 2008

  Przesadzasz chyba z tym podobieństwem. Układ jest podobny, bo od kilku już lat webmasterzy i projektanci wypracowują “układ doskonały”. Oznacza to że istnieją pewne zasady dotyczące rozmieszczania niektórych elementów np. formularza logowania czy banerów. Duża część badań nad użytecznością stron polega na wypracowywaniu modelu strony jak najbardziej przyjaznej użytkownikowi.

 7. Mar 23, 2008

  Mam podobne odczucia do tych które ma Depesz. Sądzę że twórca “inspirował się” interfejsem, mechaniką działania (to dobieranie tematycznych domen, wpychanie hostingu itp.) etc.
  Korzystałem zarówno z Goddady jak i Az.pl

 8. # smyru
  Mar 25, 2008

  Inspirował się albo mu kazano się “inspirować”. “Tu ma pan linki, niech pan nam zrobi taką stronę. 30% tego, 10% tamtego.”

 9. Jul 7, 2009

  Mówiąc szczerze, bez obrazy, ale chyba nie tu podobieństwa. Inna sprawa, ze layout wg mnie słaby i “przeładowany” Arttel Wrocław – projektowanie i tworzenie stron internetowych www

Sorry, comments for this post are disabled.