February 4th, 2007 by depesz | | 1 comment »
Did it help? If yes - maybe you can help me?

co to jest? waży 1500 funtów (680kg). ma silnik o mocy 1200 koni (silnik waży 2/3 masy całości). i dwa koła.

to jest motocykl. tak jakby.

zbudował go facet któremu “został" silnik od monster trucka – 8.2 litra z doładowaniem. jest to zasadniczo wariacja na temat dodge'a tomahawka (silnik z vipera, z doczepionymi kołami) – z tym, że jeszcze mocniejsza.

w/g prostych wyliczeń, bez znajomości rozkładu przełożeń i dokładnej masy, wynika, że motocykl te, startując w wyścigu na 1/4 mili zaliczyłby ten dystans w 6.27 sekundy, mając na końcu trasy prędkość 217 mil na godzinę (350 km/h).

osobiście bałbym się pojechać czymś takim:

moparbike2a.jpg

moparbike3a.jpg

moparbike4a.jpg

 1. One comment

 2. # Alex
  Feb 4, 2007

  Nie chcę cię rozczarowywać, ale to 350 km/h nie wyciągnie z prostego powodu: jak to ameryaknie mają w zwyczaju, twórca zrobił z tego choppera czyli tzw „armaturę” – długi prosty widelec, długie miękkie zawieszenie tylne.
  Skutek jest taki, że kierownik takiego pojazdu przyjmuje na siebie uderzenie powietrza. W motocyklach sportowo-szosowych odpowiednią opływowość załatwiają owiewki, szyba i kask, tu jednak ich nie ma (poza symboliczną tylną). Po przekroczeniu jakiejś prędkości odważny jeździec z tego zostanie najzyczajniej w świecie zwiany, i będzie to grubo przed 300 km/h.
  Inna rzecz że z takiego silnika nic innego niż armatura nie zrobisz.Ale jak chcesz się ścigać to jakiś litrowy+ japoński/włoski przecinak jednak.
  A amerykańskiej miłości do chopperów nie rozumiem (po kupnie nowego Harleya podobnież należy w nim wszystko wymienić na takie-jakie-się-lubi, zostaje tylko silnik, rama i tabliczka z nazwą marki).

Leave a comment