prosta genealogia

wiele razy zbierałem sie do zrobienia swojego drzewa genealogicznego. podobno gdzieś tam kiedyś mój przodek był "posiadaczem ziemskim".
niestety – znajdywanie danych to jedno, ale samo rysowanie czy korzystanie z jakiegoś programu do rozrysowywania drzewa zawsze było skomplikowane. lub płatne. lub jedno i drugie.
do teraz.
na fali "web 2.0" powstał serwis geni.com. każdy może w nim w bardzo prosty sposób zrobić swoje drzewo. soft jest we flashu, ale wszystkie dane są trzymane na serwerze i (częściowo) asynchronicznie dociągane.
generowanie drzewa jest proste – przy każdej dopisywanej osobie można zaznaczyć czy żyje czy nie, jakiego ma emaila (o ile ma). jak ma to system automatycznie zasugeruje zaproszenie danej osoby do geni.com. dzięki czemu można np. zaprosić rodziców by wpisywali elementy "wyżej" – których samemu sie już nie pamięta.
interfejs jest dosyć przemyślany – oddzielne gałęzie (rodzina żony) są ukrywane i pokazywane dopiero po kliknięciu – dzięki temu nie ma ryzyka, że na raz na ekranie będziemy mieli 1500 osób 🙂
polecam się zapoznać – choćby po to by zobaczyć ile faktycznie osób z rodziny sie pamięta.

One thought on “prosta genealogia”

  1. Oprocz geni jest jeszcze kindo. Nie wiem, ktore lepsze…

    Pozdrawiam

Comments are closed.