jeździsz jak chłop

od zawsze panuje przekonanie, że kobiety jeżdżą gorzej. jest to oczywiście uogólnianie, i są setki przykładów, że jest inaczej. ale przy milionach kierowców te setki niewiele znaczą.
a może jednak? w stanach przeprowadzono na dużą skalę analizę statystyczną ruchu i wypadków na autostradach. wyniki? mężczyźni mają o 77% więcej szans na zginięcie w wypadku (wzięto pod uwagę ilość przejechanych kilometrów, więc nie jest to po prostu pochodna ilości facetów za kółkami).
inne ciekawostki? 80 letnie babcie, mocno uważające, i jeżdżące bezpiecznie częściej giną w wypadkach niż brawurowo jeżdżący 16-latkowie!.
najbezpieczniejszy pasażer? dziecko w foteliku podróżujący w godzinach porannego szczytu 🙂
eh. aby żyć dłużej chyba odstawię jazdę samochodem. poza tym to fajnie mieć kierowcę 🙂

One thought on “jeździsz jak chłop”

  1. Tak się zawsze zastanawiałem… W ramach uogólniania – kobieta raczej nie będzie goniła 150 km/h na prostej – tylko dlatego, że się da. Tyle, że takie podejście nie uwzględnia jednego czynnika. Chodzi mi o zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Uważam, że jechanie 40 km/h najszybszym pasem – stanowi realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu – i jakoś tak się składa, że ten kto tak robi nie ma wypadku – tylko ci inni…

Comments are closed.