apple-telefon

od dosyć dawna w sieci pełno było spekulacji nt. tego, że apple ma wyprodukować telefon gsm.
pojawiały się informacje, że będzie to iphone, potem się okazało, że taki produkt faktycznie został wypuszczony, ale jest to telefon cisco (a dokładniej należącego do cisco linksysa). w szczególności – był to nie tyle telefon, co cała seria telefonów.
jednakże okazało się, że w plotkach była część prawdy – apple jednak przygotowywał telefon. i faktycznie nazywa się iPhone.
co potrafi? (jak wygląda można zobaczyć tu).
to co standardowa komórka, plus kilka dodatkowych "myków". muzyka, fotografie (ma wbudowany 2megapikselowy aparat), filmy (komórka jest wyposażona w duży ekran – dużo większy niż w normalnych telefonach. było to możliwe dzięki temu, że telefon nie ma klawiatury.
komórka będzie miała 4 lub 8 giga pamięci. na pokładzie macosx, z kilkoma fajnymi aplikacjami – po pierwsze, normalna przeglądarka – safari. po drugie – zintegrowany google search i mapsy. do tego kilka miłych feature'ów:

  • dzwonienie bezpośrednio z interfejsu google-maps
  • czujnik zbliżeniowy wykrywający, że np. telefon jest blisko ucha i włączający funkcje telefoniczne
  • ekran typu multi-touch
  • czujnik położenia, dzięki czemu aparat wie kiedy jest odwrócony i wie, że trzeba przełączyć ekran w inny tryb pracy (pion/poziom).

całość oczywiście bardzo designerska i wygodna. kiedy w polsce? nie wiadomo. wiadomo, że na razie w stanach sprzedawać go będzie tylko jeden z operatorów (cingular).

2 thoughts on “apple-telefon”

  1. no głośno ostatnio o tym telefoniku ;]

    jedno jest prawie pewne, to że muszę go mieć! ;]

    czekam aż się pojawi w PL

  2. no i zrobili wielki szum. ostatnio linksys wypucil tez swoj iPhone.. brzydszy, i bez screena

Comments are closed.