November 19th, 2006 by depesz | | 4 comments »
Did it help? If yes - maybe you can help me?

hp ogłosił ostatnio wyniki finansowe za 4 kwartał roku rozliczeniowego. i są one fenomenalne. wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że po ogłoszeniu przez ibm'a wyników za jego 4 kwartał (na początku 2007 roku) – hp oficjalnie stanie się największą firmą it.

co ciekawe – hp zawsze zarabiał głównie na tuszach/tonerach. reszta działów firmy była albo mało opłacalna, albo wręcz była subsydiowana przez “cartridge".a teraz – cud na cudy – wszystkie działy przyniosły konkretne zyski.

szczególnie jest interesujący przykład działu “pc". ibm swój sprzedał. dell przewiduje wzrost obrotu w roku rozliczeniowym o 4.3%. a hp? wzrost o 10% w tym 26% wzrost sprzedaży laptopów!

czyżby hp miał być nowym big-blue? jest big, logo też mają niebieskie … 🙂

 1. 4 comments

 2. # Tomasz Marciniak
  Nov 21, 2006

  Oczywiście, że HP nie będzie drugim BB, bo nie stawia na innowacje (mimo logo “invent” nie kojarzę żadnego istotnego produktu HP w ciągu ostatnich lat). Z IBM rywalizuje głównie na rynku konsultingowym i serwerowym, gdzie BB jest bezpieczny (przepychanka o kolejność miejsc pod względem sprzedaży ma znaczenie tak naprawdę tylko w przypadku porównywania z porażkowym Dellem).

 3. # D-
  Nov 21, 2006

  No, BB stawia na R&D, tylko jakoś nie ma szczęścia do zgadywania których innowacji za żadne skarby się nie pozbywać ;>

 4. # Tomasz Marciniak
  Dec 14, 2006

  Follow up: http://www.channelregister.co.uk/2006/12/13/gcg_unix_2006/

  Co do komentarza D-, nie rozumiem do czego się odnosisz.

 5. # D-
  Dec 14, 2006

  Do ruchów politycznych BB, które uważam za dość średnio trafne. Od historycznego MS DOS made by Microsoft, do ostatnich sprzedaży storage i ThinkPada. Ale to oczywiście moje subiektywne…

Sorry, comments for this post are disabled.