August 20th, 2006 by depesz | | 9 comments »
Did it help? If yes - maybe you can help me?

ostatnio na jednym z interesujących technicznych blogów pojawił się ciekawy wpis.
zawiera on listę 50 najczęściej zadawanych pytań. zadawanych podczas rozmów kwalifikacyjnych. wpis ten zgrał mi się w czasie z tym o czym pisałem niedawno – wskazówkach guya kawasakiego nt. pisania cv.
co ciekawe – cv kobiety od dzisiejszego bloga (nazywa się bhuvana muruganandam (albo sundaramoorthy, jak pisze elf), nie ma szans bym to napisał nie przepisując z czegoś, więc nazywam ją po prostu kobiętą) – ma 14 stron!
tym niemniej, lista pytań i tego jak się na nie przygotować jest dosyć interesująca dla każdej osoby. no chyba, że uważasz, że nigdy więcej nie będziesz brał udziału w rozmowie kwalifikacyjnej 🙂

 1. 9 comments

 2. Aug 20, 2006

  depesz, autorem tego bloga jest Bhuvana Sundaramoorthy i to kobieta, a nie facet :), myśle że mogła by mieć coś przeciwko nazywaniu jej “po prostu facetem”

 3. Aug 20, 2006

  ouch. bolesna pomyłka. co do nazwiska jesteś pewna? ja wziąłem jej nazwisko z certyfikatu brainbench …

 4. Aug 20, 2006

  z zakładki “about” :
  My name is Bhuvana Sundaramoorthy. I am a Software Engineer. I graduated in 2001.

  My Husbands name is Sundaramoorthy Balakrishnan. He is also a Software Engineer. Hmm..How we got married…Its a long story…

  Zakładam, że ona wie jak się nazywa, aczkolwiek to jak się przedstawia od tego co ma wpisane jako nazwisko może być różne ze względów kulturowych.

  Swoją drogą -obok tego co linkujesz jest interesujący wpis dlaczego ludzie odchodzą z pracy, niby oczywiste, ale fajnie że ktoś inny też tak myśli.

 5. Aug 20, 2006

  Kiedyś na jakimś blogu wyczytałem, że Bruce Eckel (ten od javy) poprosił kandydata o zamodelowanie obiektowo kurczaka. Natomiast w firmie, w której pracuje przyjmowano na jedyne kobiece stanowisko zadawano pytanie: wymień swoje ulubione trzy bajki i uzasadnij swój wybór. Ach ten HR …

 6. # D-
  Aug 20, 2006

  I obaj macie racje 🙂 Bo jak kobieta i zamężna, to miała też nazwisko panieńskie ;>

 7. # D-
  Aug 20, 2006

  A a propos stron to ona ma 26 lat – ile stron będzie miało to CV za lat 30? 😉

 8. Aug 20, 2006

  d-, grabisz sobie. elf to kobieta 🙂
  więc raczej nie “obaj”.

 9. # Mordecay
  Feb 9, 2007

  No dobra a co sadzicie o radzeniu sobie ze stresem przed taka rozmowa, nie kazdy w koncu idzie wyluzowany, za pomocna roznych metod odstresowujacych? Jak sobie radzicie ze stresem w takich sytuacjach? Slyszalem ze sa leki homeopatyczne, które pozwalaja obniżyć napięcie wywołane stresem, podobno w przeciwieństwie do bardziej konwencjonalnych lekarstw nie zamulaja, co o tym sadzicie?

 10. # kamilel
  Feb 13, 2007

  A propos tematu, jak i stresu 🙂 znalazłem w internecie dość ciekawy poradnik na gazetapraca: http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/0,74867.html Nie miałem okazji jeszcze stestować na ile te wideo są przydatne, jednak wydaje mi się, że takie zwizualizowanie zagadnienia może okazać się owocne później…

Sorry, comments for this post are disabled.