piraci z karaibów – skrzynia umarlaka

wczoraj była premiera w polsce. znalazłem opiekę do prosiąt (dzieci znaczy się 🙂 i poszliśmy obejrzeć.

część pierwsza mi się podobała – była prostą historią o piratach, ze świetną rolą depp'a, miłymi dla oka efektami specjalnymi.

część druga – jest taka jak pierwsza tylko bardziej.

efekty są lepsze. potwory potworniejsze. główny bad-guy gorszy. a cały film –  bardzo przyjemny. spędziliśmy spory kawałek czasu w kinie (film miał się rozpocząć o 19:30, ale to głównie reklamy. skończył się około 22:30). i nie żałujemy. mile spędzony czas w totalnie odrealnionym świecie, ze znanymi bohaterami postawionymi przed kolejnymi dosyć interesującymi przygodami.

to co różni część 1 od 2, to fakt iż 1 stanowiła zamkniętą całość. była jakaś tam intryga, zakończyła się i już. w drugiej części tak nie jest. wszystkie wątki są urwane w połowie – ewidentna zapowiedź kontynuacji. co nie jest dziwne skoro wiadomo, że zdjęcia do części 2 i 3 trwały jednocześnie, a część 3 ma wyjść już w przyszłym roku (część pierwsza miała premierę w 2003).

historii nie chcę opisywać by nie popsuć oglądania tym którzy stwierdzili, że obejrzą później. powiem jedynie iż po napisach jest krótka (kilka sekund dosłownie) scenka pokazujący ciąg dalszy losów jednego z bohaterów.

kończąc – w skali 1-10, film uzyskuje u mnie ogólną ocenę 7, a jeśli weźmiemy pod uwagę tylko filmy przygodowe – pełne 10 punktów 🙂

One thought on “piraci z karaibów – skrzynia umarlaka”

  1. jesli chodzi o mnie to film oceniam na 10 bo jest super w zyciu nbie widzialam lepszego bylam w kinie 2 razy i poszla bym i 3 raz a nawty i ze 1000 razy albo i wiecej ale kasy az tyle nie ma

Comments are closed.