gates zapowiedział odejście z microsoftu!

wczoraj (2006.06.14) odbyła się w redmond nieformalna konferencja dla prasy (połączona z lunchem) na którym cto microsfotu – bill gates, zapowiedział rozstanie z firmą.

jest oczywiste, że osoba która tak wiele dla firmy znaczy, nie odejdzie z dnia na dzień. gates zapowiedział dwuletni okres przejściowy, w czasie którego będzie szkolił ludzi którzy go zastąpią. 2 osoby zostały już wytypowane do zajęcia się tym czym zajmował się bill:

  • ray ozzie, który dołączył do microsoftu ledwie rok temu, poprzez przejęcie przez microsoft jego (ozziego) firmy: groove networks (produkty tej firmy jakoś nie rzucają się w oczy w ofercie microsoftu, co pozwala podejżewać, że jednym z głównych powodów kupienia groove networks było pozyskanie tego 50 letniego faceta. musi być naprawdę dobry! ray zostanie szefem pionu technicznego – c.t.o.
  • craig mundie – pracownik microsoftu od 14 lat! (dla porównania: google powstał jako projekt naukowy ledwie 10 lat temu). zostaje mianowany szefem badań i strategii (nowe stanowisko, powstałe z rozdzielenia funkcji gates'a na 2 osoby).

na razie zarówno ray jak i craig będą podlegać billowi, ale w 2008 roku, przejdą pod zwierzchność steve'a ballmera – szefa microsoftu.

a co będzie robił bill gates? z tego co mówi wykorzysta większą ilość czasu na zajmowanie się kwestiami fundacji billa i melindy gatesów – fundacji charytatywnej (największej na świecie, z kapitałem ocenianym na około 29 miliardów dolarów!).

2 thoughts on “gates zapowiedział odejście z microsoftu!”

  1. Z tym Paulem Allenem, to Ty nie przesadziłeś trochę? Nie śledzę tego co się w MS dzieje, ale szefem to tam chyba Stever Ballmer nadal jest (choć pewnie już niedługo). 🙂

Comments are closed.