interesujące umowy …

ebay i yahoo podpisały umowy mocno te firmy ze sobą wiążące – yahoo stanie się jedynym dostawcą bannerów dla ebaya, a ebayowskie paypal zostanie poniekąd zintegrowany z yahoo, dzięki czemu za usługi yahoo będzie można płacić z konta paypal.

umowa ta jest zapowiedzią połączenia firm – na razie nikt o tym nie mówi, ale tak bliski sojusz ma spore szanse zamienić się w konsolidację.

oczywistym celem umowy jest konkurencja z google i microsoftem – yahoo nie dawno mówiło o tym, że chce przegonić google'a na rynku searchy.

google też nie zasypuje gruszek w popiele, podpisali umowę z dellem na mocy której kompy della będą wychodziły z fabryki z preinstalowanym google toolbarem.

co z tego wyjdzie? czas pokaże. sam czekam na to by pojawił się 3 gracz na rynku (zasadniczo jest microsoft, ale są zbyt daleko 🙁 no i nie wszyscy lubią microsoft 🙂

3 thoughts on “interesujące umowy …”

 1. A to jest o tyle ciekawe, że przecież konkurowały w aukcjach – czyżby Yahoo! sobie odpuściło Yahoo! Auctions?

 2. może zintegrują.
  jakiś czas temu mówiło sie, że microsoft chce kupić yahoo.
  teraz mówi się, że microsoft jest w trakcie kupowania ebaya.
  umowa ebaya z yahoo to niemalże partnerstwo. może microsoft chce upiec kilka pieczeni przy jednym ogniu? po połaczenie ebay + yahoo + microsoft mieliby większy kawałek tortu rynkowego niż yahoo.
  dodatkowo byliby najwiekszym dystrybutorem reklamy. yahoo z tego co wiem przoduje na rynku bannerów, a microsoft chwilę temu wchłonął firmą zajmującą się reklamą w światach wirtualnych (think: world of warcraft, second life).

 3. Niedawno digg.com zerwał współpracę reklamową z Google i podpisał umowę z Microsoft więc rywalizacja się zaostrza i nie jest powiedziane, że żadna firma nie może dogonic Google w internecie.

Comments are closed.